Шість кроків:як відкрити приватну медичну практику

26 Липень 2019

Приватна практика для лікаря вже не виглядає чимось недосяжним. У лікаря первинки з’явилася можливість відкрити ФОП, підписати договір з Національною службою здоров’я, відкрити власний приватний кабінет та отримувати гроші за кожного пацієнта, з яким укладено декларацію.

Розповідаємо, які кроки треба зробити, щоби відкрити приватну медичну практику.

Зареєструйтесь як фізична особа — підприємець

Слід подати у центр надання адмінпослуг документи: паспорт, ІПН і заяву, в якій вказати КВЕД «Загальна медична практика» (86.21). Зазвичай наступного дня можна отримати відповідне свідоцтво. Відразу після його отримання варто зареєструватись в органах податкової служби.

Орендуйте приміщення

Приміщення для медичної практики повинно відповідати вимогам Державних будівельних норм України «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я ДБН В.2.2-10-2001» та встановленим санітарним нормам.

Закупіть обладнання

При цьому слід орієнтуватись на Примірний табель матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які надають первинну медичну допомогу, затверджений наказом МОЗ від 26.01.2018 №148. (http://haa.su/MZx/)

Отримайте ліцензію на ведення медичної практики

Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики (постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 285) встановлено організаційні, кадрові й технологічні вимоги до матеріально-технічної бази ліцензіата, обов’язкові для виконання під час провадження господарської діяльності з медичної практики, а також визначено вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Для отримання ліцензії необхідно подати в МОЗ:

  • заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • відомості суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;
  • опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

За посиланням https://bit.ly/2UtCNeB детально висвітлено найважливіші питання отримання ліцензії для надання первинної медичної допомоги.

На сайті МОЗ у відповідному розділі є актуальна інформація про порядок подання документів (https://bit. ly/2G1nqjC).

Зареєструйтесь в електронній системі охорони здоров’я

Для цього спочатку слід обрати і встановити медичну інформаційну систему. Відповідно до її інструкцій зареєструватися, ввівши такі дані:

  • інформацію про себе як про ФОП (ЄДПРОУ, КВЕДи, юридичну адресу та контакти);
  • особисті дані (паспортні дані, ІПН, контактний телефон, адресу електронної пошти);
  • дані про ліцензію на медичну практику. Потім накласти свій кваліфікований електронний підпис (теперішня назва ЕЦП).

Після цього зареєструвати себе як лікаря в системі.

Тепер лікар-ФОП може підписувати декларації з пацієнтами. Це виконується в електронній системі охорони здоров’я з використанням МІС.

Укладіть договір з Національною службою здоров’я, щоб отримувати кошти за надані послуги

Це можна зробити в будь-який час. На сайті НСЗУ є вся інформація про процедуру укладання договору і зразок типового договору (https://nszu.gov.ua/).

Перелік медичних послуг, які повинні надавати лікарі первинної допомоги, визначено наказом МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги». Окрім діагностики, лікування, ведення хронічних хворих та профілактики, цей перелік включає також визначений обсяг досліджень, вакцинацію за календарем щеплень, виписування рецептів на ліки та довідок, зокрема листків непрацездатності.

Джерело: http://moz.gov.ua/