Корисні поради: як комунікувати з пацієнтом
25 Липень 2019
Зміна моделі фінансування кардинальним чином змінює сьогодні ставлення лікаря до пацієнта та навпаки. Національна служба здоров’я України дає кілька рекомендацій щодо комунікації з пацієнтами:
- Бути професіоналом сьогодні означає – не тільки лікувати Пацієнта, але й комунікувати із Людиною. Звертайтесь за іменем, встановлюйте зоровий контакт, не перебивайте пацієнта 60 секунд його розповіді про те, що його хвилює.
- Обговоріть правила взаємодії між вами та пацієнтами: як ви можете спілкуватись, через які канали комунікації (соцмережі, месенджери, смс, телефонні дзвінки), час можливої консультації поза межами прийому в кабінеті, надання порад на вихідних. Чіткі правила продемонструють вашу відкритість та лояльність, а вас це вбереже від професійного вигорання.
- Вчіться працювати із запереченнями задля того, аби добре виконувати основне завдання – лікувати. Аби допомогти пацієнтові, що “погуглив” свою проблему, варто ставити питання, проявляючи емпатію та повагу до його думки, та пояснювати свою стратегію лікування, а не просто давати перелік препаратів.
- Залучайте до командної роботи медсестру, що може телефоном як запросити на прийом, так і протягом декількох днів після нього перетелефонувати та спитати, як у пацієнта справи. Це не є складним, але будує стосунки довіри між вами.